Event
Kyorugi
Status
All tournaments
Select event
Select date
20230121
Select category
All categories
 
Live Results from the selected date below, updated  CET (The venue can be in a different time zone.)
 
Drag/drop a column here to group...
Date/Time CourtCategoryRoundFight CountryChungHongCountry ResultDecision
       
21/01/2023 at 19:0712Juniors, Male-A -55 kgFinal1241MEXPérez Lara Lucas Fernando
NUEVO LEON
Aguilar Correa Carlos
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 19:031Juniors, Female-A -59 kgFinal134MEXZaired Amairany Salgado Landa
MORELOS
Rico Galvan Berenice
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 18:535Juniors, Female-A -49 kgFinal537MEXCruz Martinez Melannie Andrea
CDMX
Picos Murillo Ximena
SINALOA
MEX2-0SuperiorityB
21/01/2023 at 18:532Juniors, Male-A -48 kgFinal239MEXCervantes Azpeitia Jose Antonio
AGUASCALIENTES
Diaz Munoz Paulo Santiago
Queretaro
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 18:531Juniors, Female-A -68 kgFinal132MEXRamirez De La Rosa Julia Sarahi
IPN TKD
Nava Cordova Jareni
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 18:4010Juniors, Male-A -59 kgFinal1038MEXCampos Jarillo Paulo Cesar
HIDALGO TEAM
Vidal Foncerrada Mario
BAJA CALIFORNIA
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 18:388Juniors, Male-A -68 kgFinal836MEXRuiz Espinoza Angel Cristobal
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Torres Rodriguez Emiliano Isaias
CHIAPAS
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 18:374Juniors, Female-A -55 kgFinal437MEXGuevara Ramirez Ana Sofia
TAMAULIPAS
Alvarez Suarez Valentina
IPN TKD
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 18:367Juniors, Male-A -73 kgFinal735MEXUscanga Rodriguez Daniel
COAHUILA
Rodriguez Tinoco Kevin Estefano
Queretaro
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 18:303Juniors, Female-A -52 kgFinal335MEXGallo Orozco Lucero Sheccid
SELECCION JALISCO
Chavez Del Rio Jazmin Alejandra
ASOCIACION DE TAEKWONDO DEL ESTADO DE ZACATECAS
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 18:2912Juniors, Male-A -78 kgFinal1235MEXAlvidrez Gandara Abraham Santiago
CHIHUAHUA
Herrera Benitez Leonel Dario
IMSS
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 18:257Juniors, Male-A +78 kgFinal733MEXBarcenas Garduño Raul
EDOMEX
Ramirez Hernandez Mauro Alejandro
NUEVO LEON
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 18:248Juniors, Male-A -45 kgFinal834MEXBenavides Alvarado Ivan Haziel
CDMX
Rodriguez Cordero Jorge Armando
ASOCIACION DE TAEKWONDO DEL ESTADO DE NAYARIT
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 18:223Juniors, Female-A -44 kgFinal333MEXMendez De La Sancha Barbara Regina
Veracruz
Sierra Cantu Maria Fernanda
TAMAULIPAS
MEX2-0R.S.C.B
21/01/2023 at 18:215Juniors, Female-A -42 kgFinal535MEXTapia Meraz Maria Jose
EDOMEX
Sanchez Tafolla Yune Michell
Queretaro
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 18:102Juniors, Female-A -46 kgFinal237MEXGonzalez Rios Diana Laura
SELECCION JALISCO
Ana Natalia Ramirez Gonzalez
GUANAJUATO
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 18:094Juniors, Female-A -63 kgFinal435MEXGonzalez Garcia Karen Elaine
GUANAJUATO
Dominguez Castañeda Mariana
HIDALGO TEAM
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 17:559Juniors, Male-A -51 kgFinal939MEXCompean Espinosa Rafael
CDMX
Vazquez Montoya Axel Daniel
NUEVO LEON
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 17:5410Juniors, Female-A +68 kgFinal1033MEXDominguez Paredes Quetzalli
EDOMEX
Ahedo Trujano Renata
EDOMEX
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 17:406Juniors, Male-A -63 kgFinal632MEXHernandez Espinal Dannan Humberto
SELECCION JALISCO
Valdes Vazquez David
CDMX
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 18:5712Juniors, Male-A -55 kgSemifinal1238MEXPérez Lara Lucas Fernando
NUEVO LEON
Mejia Diaz Lucas Alexander
SELECCION JALISCO
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 18:431Juniors, Female-A -59 kgSemifinal131MEXRivas Garcia Irma Saori
NUEVO LEON
Rico Galvan Berenice
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX0-2R.S.C.R
21/01/2023 at 18:3010Juniors, Male-A -59 kgSemifinal1035MEXCampos Jarillo Paulo Cesar
HIDALGO TEAM
Diaz Valle Guillermo
QUINTANA ROO
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 18:252Juniors, Female-A -46 kgSemifinal234MEXHidalgo Garcia Ariadna
CHIAPAS
Ana Natalia Ramirez Gonzalez
GUANAJUATO
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 18:1912Juniors, Male-A -55 kgSemifinal1233MEXAguilar Correa Carlos
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Peres Rosas Zaid Yael
IPN TKD
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 18:172Juniors, Male-A -48 kgSemifinal236MEXDiaz Munoz Paulo Santiago
Queretaro
Gonzalez Vargas Mario Enrique
Queretaro
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 18:152Juniors, Female-A -46 kgSemifinal233MEXGonzalez Rios Diana Laura
SELECCION JALISCO
Ortiz Ramirez Luciana
COAHUILA
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 18:127Juniors, Male-A -73 kgSemifinal732MEXRodriguez Tinoco Kevin Estefano
Queretaro
Rivera Jimenez Santiago
MORELOS
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 18:123Juniors, Female-A -52 kgSemifinal332MEXChavez Del Rio Jazmin Alejandra
ASOCIACION DE TAEKWONDO DEL ESTADO DE ZACATECAS
Ochoa Sanchez Georgina Victoria
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 18:115Juniors, Female-A -49 kgSemifinal534MEXMata Padilla Denisse
EDOMEX
Picos Murillo Ximena
SINALOA
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 18:115Juniors, Female-A -49 kgSemifinal533MEXValdez Cota Estefania
Baja California Sur
Cruz Martinez Melannie Andrea
CDMX
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 18:072Juniors, Male-A -48 kgSemifinal235MEXCompean Espinosa Ruben
CDMX
Cervantes Azpeitia Jose Antonio
AGUASCALIENTES
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 18:068Juniors, Male-A -68 kgSemifinal833MEXTorres Rodriguez Emiliano Isaias
CHIAPAS
Zumaya Guluarte Cesar Alejandro
Baja California Sur
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:523Juniors, Female-A -52 kgSemifinal331MEXGallo Orozco Lucero Sheccid
SELECCION JALISCO
Díaz Garza Andrea Dennis
NUEVO LEON
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 17:423Juniors, Female-A -44 kgSemifinal330MEX García Parra Karla Guadalupe
Veracruz
Sierra Cantu Maria Fernanda
TAMAULIPAS
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 17:415Juniors, Female-A -42 kgSemifinal532MEXSanchez Tafolla Yune Michell
Queretaro
Moreno Toledo Daniela Emireth
CHIAPAS
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:414Juniors, Female-A -55 kgSemifinal434MEXMartinez Barrera Hannia Michelle
HIDALGO TEAM
Alvarez Suarez Valentina
IPN TKD
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 17:3912Juniors, Male-A -78 kgSemifinal1232MEXHerrera Benitez Leonel Dario
IMSS
Cholico Jacobo Juan Alfonso
GUANAJUATO
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:3910Juniors, Male-A -59 kgSemifinal1031MEXVidal Foncerrada Mario
BAJA CALIFORNIA
Barriga Montiel Jairo Alejandro
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:388Juniors, Male-A -68 kgSemifinal832MEXRuiz Espinoza Angel Cristobal
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Pascual Ochoa Balmore Jesus
BAJA CALIFORNIA
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 17:377Juniors, Male-A -73 kgSemifinal731MEXUscanga Rodriguez Daniel
COAHUILA
Cantarell Muñoz Valentino
Campeche
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 17:375Juniors, Female-A -42 kgSemifinal531MEXAlvarez Lopez Naiomy
SELECCION JALISCO
Tapia Meraz Maria Jose
EDOMEX
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 17:344Juniors, Female-A -55 kgSemifinal433MEXGuevara Ramirez Ana Sofia
TAMAULIPAS
Machado Ortega Wendy Elena
SINALOA
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:331Juniors, Female-A -59 kgSemifinal130MEXDiaz Padron Frida Sofia
CDMX
Zaired Amairany Salgado Landa
MORELOS
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 17:329Juniors, Male-A -51 kgSemifinal936MEXVazquez Montoya Axel Daniel
NUEVO LEON
Reyes Porras Santiago
NUEVO LEON
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:2712Juniors, Male-A -78 kgSemifinal1231MEXEscamilla Nogueda Giancarlo
Asociacion Guerrerense De Taekwondo
Alvidrez Gandara Abraham Santiago
CHIHUAHUA
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 17:228Juniors, Male-A -45 kgSemifinal831MEXRodriguez Cordero Jorge Armando
ASOCIACION DE TAEKWONDO DEL ESTADO DE NAYARIT
Emilio Ramses Brito Cruz
TABASCO
MEX1-0On pointsB
21/01/2023 at 17:1910Juniors, Female-A +68 kgSemifinal1030MEXHernandez Garza Julia Balbina
NUEVO LEON
Ahedo Trujano Renata
EDOMEX
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 17:171Juniors, Female-A -68 kgSemifinal129MEXNava Cordova Jareni
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Alaniz Perez Bladimira Alexandra
IPN TKD
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:167Juniors, Male-A +78 kgSemifinal730MEXJossemir Alejandro Aguirre Olivares
GUANAJUATO
Ramirez Hernandez Mauro Alejandro
NUEVO LEON
MEX0-2R.S.C.R
21/01/2023 at 17:134Juniors, Female-A -63 kgSemifinal432MEXAguirre Santibanez Alexa
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Dominguez Castañeda Mariana
HIDALGO TEAM
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 17:097Juniors, Male-A +78 kgSemifinal729MEXBarcenas Garduño Raul
EDOMEX
Jurado Mendoza Diego Ivan
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:076Juniors, Male-A -63 kgSemifinal629MEXValdes Vazquez David
CDMX
Hernandez Ruiz Arturo
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 17:068Juniors, Male-A -45 kgSemifinal830MEXCampana Rocha Francisco Efrain
SINALOA
Benavides Alvarado Ivan Haziel
CDMX
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 17:039Juniors, Male-A -51 kgSemifinal933MEXMota Y Saaldaña Ignacio
SELECCION JALISCO
Compean Espinosa Rafael
CDMX
MEX0-0DisqualificationR
21/01/2023 at 17:0310Juniors, Female-A +68 kgSemifinal1029MEXGonzalez Chavez Rocio Barbara
COAHUILA
Dominguez Paredes Quetzalli
EDOMEX
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 16:396Juniors, Male-A -63 kgSemifinal627MEXHernandez Espinal Dannan Humberto
SELECCION JALISCO
Guerrero De Montanaro Daniel Alejandro
Queretaro
MEX2-0R.S.C.B
21/01/2023 at 16:393Juniors, Female-A -44 kgSemifinal329MEXMendez De La Sancha Barbara Regina
Veracruz
Rodriguez Mesinas Adamari Itzel
OAXACA
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:094Juniors, Female-A -63 kgSemifinal431MEXGonzalez Garcia Karen Elaine
GUANAJUATO
Hernandez Moreno Itzel
EDOMEX
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 16:041Juniors, Female-A -68 kgSemifinal128MEXRamirez De La Rosa Julia Sarahi
IPN TKD
Monreal Munoz Gloria Angelica
Asociacion Guerrerense De Taekwondo
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 18:052Juniors, Male-A -48 kgQuarter final232MEXManzano Portillo Karim
Asociacion Guerrerense De Taekwondo
Gonzalez Vargas Mario Enrique
Queretaro
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 17:552Juniors, Male-A -48 kgQuarter final231MEXDiaz Munoz Paulo Santiago
Queretaro
Rojas Leon Axel Hiram
OAXACA
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:452Juniors, Male-A -48 kgQuarter final230MEXCervantes Azpeitia Jose Antonio
AGUASCALIENTES
Gonzalez Martinez Luis Einar
SAN LUIS POTOSI
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:352Juniors, Male-A -48 kgQuarter final229MEXCompean Espinosa Ruben
CDMX
Echavarri Evaristo Sebastian
Durango
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 17:3511Juniors, Male-A -55 kgQuarter final1135MEXMejia Diaz Lucas Alexander
SELECCION JALISCO
Pina Falcon Axel Roberto
HIDALGO TEAM
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 17:3211Juniors, Male-A -55 kgQuarter final1134MEXPérez Lara Lucas Fernando
NUEVO LEON
Alcocer Quintero Ernesto
YUCATAN
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:305Juniors, Female-A -42 kgQuarter final524MEXTapia Meraz Maria Jose
EDOMEX
Loaiza Castro Ximena
SINALOA
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 17:275Juniors, Female-A -49 kgQuarter final530MEXCamila Fernanda Jaime Reyes
GUANAJUATO
Picos Murillo Ximena
SINALOA
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 17:205Juniors, Female-A -42 kgQuarter final523MEXAlvarez Lopez Naiomy
SELECCION JALISCO
Rodriguez Morando Karol Sofia
SELECCION JALISCO
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:175Juniors, Female-A -49 kgQuarter final529MEXMata Padilla Denisse
EDOMEX
Barajas Ruiz Fernanda
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:1712Juniors, Male-A -55 kgQuarter final1230MEXOgando Hau Manuel Alejandro
Queretaro
Peres Rosas Zaid Yael
IPN TKD
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 17:1512Juniors, Male-A -55 kgQuarter final1229MEXAguilar Correa Carlos
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Ramirez Lefranc Gustavo
EDOMEX
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 17:1111Juniors, Male-A -51 kgQuarter final1132MEXVazquez Montoya Axel Daniel
NUEVO LEON
Hernandez Vargas Edgar Emmanuel
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:1011Juniors, Male-A -51 kgQuarter final1133MEXHernandez Duran Leonardo
CHIHUAHUA
Reyes Porras Santiago
NUEVO LEON
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 17:085Juniors, Female-A -49 kgQuarter final527MEXArellano Sanchez Joana
EDOMEX
Valdez Cota Estefania
Baja California Sur
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 17:075Juniors, Female-A -49 kgQuarter final528MEXEspinosa Beltran Maria Elisa
MORELOS
Cruz Martinez Melannie Andrea
CDMX
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 16:597Juniors, Male-A -73 kgQuarter final728MEXRivera Jimenez Santiago
MORELOS
Arana Ayon Eduardo
SELECCION JALISCO
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:5912Juniors, Male-A -78 kgQuarter final1228MEX Cholico Jacobo Juan Alfonso
GUANAJUATO
Sanchez Montes Emilio Alejandro
EDOMEX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:585Juniors, Female-A -42 kgQuarter final526MEX Ortiz Roura Renee Zoe
Veracruz
Moreno Toledo Daniela Emireth
CHIAPAS
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 16:539Juniors, Male-A -59 kgQuarter final932MEXGarcia Espinoza Diego Salvador
SELECCION JALISCO
Diaz Valle Guillermo
QUINTANA ROO
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 16:508Juniors, Male-A -68 kgQuarter final829MEXZumaya Guluarte Cesar Alejandro
Baja California Sur
Perez Juarez Isaac Emiliano
EDOMEX
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 16:4710Juniors, Male-A -59 kgQuarter final1028MEXBarriga Montiel Jairo Alejandro
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Spinoso Sanchez Juan Diego
SELECCION JALISCO
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 16:439Juniors, Male-A -59 kgQuarter final931MEXCampos Jarillo Paulo Cesar
HIDALGO TEAM
Vera Rodriguez Jesus Aquiles
CHIAPAS
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:415Juniors, Female-A -42 kgQuarter final525MEXSanchez Tafolla Yune Michell
Queretaro
Esquivel Mancilla Jimena
EDOMEX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:3710Juniors, Male-A -59 kgQuarter final1027MEXChavez Ontiveros Alvaro Alexander
SINALOA
Vidal Foncerrada Mario
BAJA CALIFORNIA
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 16:348Juniors, Male-A -68 kgQuarter final828MEXTorres Rodriguez Emiliano Isaias
CHIAPAS
Rodriguez Saavedra Jose Roberto
TAMAULIPAS
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:324Juniors, Female-A -55 kgQuarter final429MEXMartinez Barrera Hannia Michelle
HIDALGO TEAM
Ruiz Hernandez Valentina
EDOMEX
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 16:302Juniors, Female-A -46 kgQuarter final228MEXGonzález Àlvarez Adriana Monserrat
Veracruz
Ana Natalia Ramirez Gonzalez
GUANAJUATO
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 16:296Juniors, Male-A -63 kgQuarter final626MEXHernandez Ruiz Arturo
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Curiel Lozano Hideki Sinuhe
EDOMEX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:271Juniors, Female-A -59 kgQuarter final127MEXPrado Cisneros Julieta
TAMAULIPAS
Rico Galvan Berenice
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX0-2R.S.C.R
21/01/2023 at 16:253Juniors, Female-A -52 kgQuarter final328MEXMares Del Bosque Natalia
COAHUILA
Ochoa Sanchez Georgina Victoria
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 16:249Juniors, Male-A -51 kgQuarter final929MEXRomero De Alba Fausto
SELECCION JALISCO
Mota Y Saaldaña Ignacio
SELECCION JALISCO
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 16:224Juniors, Female-A -55 kgQuarter final428MEXDominguez Duran Yoliztli Marisol
EDOMEX
Machado Ortega Wendy Elena
SINALOA
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 16:2112Juniors, Male-A -78 kgQuarter final1227MEXSolis Limon Diego
CHIAPAS
Herrera Benitez Leonel Dario
IMSS
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 16:2112Juniors, Male-A -78 kgQuarter final1226MEXOrtíz López Mario Alberto
NUEVO LEON
Alvidrez Gandara Abraham Santiago
CHIHUAHUA
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 16:176Juniors, Male-A -63 kgQuarter final625MEXValdes Vazquez David
CDMX
Villalon Gonzalez Eduardo Alfonso
NUEVO LEON
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:171Juniors, Female-A -59 kgQuarter final126MEXGuzman Barba Camila Andrea
Queretaro
Rivas Garcia Irma Saori
NUEVO LEON
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 16:166Juniors, Male-A -63 kgQuarter final623MEXHernandez Espinal Dannan Humberto
SELECCION JALISCO
Garay Rojo Dario
SELECCION JALISCO
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 16:143Juniors, Female-A -52 kgQuarter final327MEXChavez Del Rio Jazmin Alejandra
ASOCIACION DE TAEKWONDO DEL ESTADO DE ZACATECAS
Sosa Zarate Isis Alondra
APTKD
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:133Juniors, Female-A -52 kgQuarter final325MEXGallo Orozco Lucero Sheccid
SELECCION JALISCO
Cuapio Mendieta Sunduri
TLAXCALA
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:124Juniors, Female-A -55 kgQuarter final427MEXGuevara Ramirez Ana Sofia
TAMAULIPAS
Espinosa Gomez Valentina
APTKD
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:122Juniors, Female-A -46 kgQuarter final227MEXHidalgo Garcia Ariadna
CHIAPAS
Zermeño Martin Mayrani Elizabeth
SELECCION JALISCO
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:1210Juniors, Female-A +68 kgQuarter final1026MEXCabrera Aguilar Quetzally
CDMX
Ahedo Trujano Renata
EDOMEX
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 16:078Juniors, Male-A -68 kgQuarter final827MEXPascual Ochoa Balmore Jesus
BAJA CALIFORNIA
Trujillo Munguia Ricardo
SINALOA
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:073Juniors, Female-A -52 kgQuarter final326MEXDíaz Garza Andrea Dennis
NUEVO LEON
Cruz Lopez Viviana Patricia
NUEVO LEON
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:071Juniors, Female-A -59 kgQuarter final125MEXRamales Aguilar Valeria
EDOMEX
Zaired Amairany Salgado Landa
MORELOS
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 16:057Juniors, Male-A -73 kgQuarter final727MEXRodriguez Tinoco Kevin Estefano
Queretaro
Salazar Jimenez Osvaldo Isaac
CHIHUAHUA
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:051Juniors, Female-A -68 kgQuarter final123MEXAlaniz Perez Bladimira Alexandra
IPN TKD
Cardenas Diaz Jaqueline Alejandra
CHIHUAHUA
MEX0-0DisqualificationB
21/01/2023 at 16:049Juniors, Male-A -51 kgQuarter final930MEXLopez Santiago Froylan Emiliano
OAXACA
Compean Espinosa Rafael
CDMX
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 16:033Juniors, Female-A -44 kgQuarter final324MEXRodriguez Dominguez Vania Carolina
CDMX
Sierra Cantu Maria Fernanda
TAMAULIPAS
MEX0-2R.S.C.R
21/01/2023 at 16:024Juniors, Female-A -63 kgQuarter final426MEXHuerta Mosqueda Lesly Abigail
Veracruz
Dominguez Castañeda Mariana
HIDALGO TEAM
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 16:012Juniors, Female-A -46 kgQuarter final226MEXCastaneda Jimenez Alexia
ASOCIACION DE TAEKWONDO DEL ESTADO DE NAYARIT
Ortiz Ramirez Luciana
COAHUILA
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 15:598Juniors, Male-A -68 kgQuarter final826MEXRuiz Espinoza Angel Cristobal
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Angulo Carrion Eric
SINALOA
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 15:571Juniors, Female-A -59 kgQuarter final124MEXHernandez Gutierrez Jessica Alheli
SELECCION JALISCO
Diaz Padron Frida Sofia
CDMX
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 15:5610Juniors, Female-A +68 kgQuarter final1025MEXHernandez Garza Julia Balbina
NUEVO LEON
Garza Patlan Beatriz Galilea
NUEVO LEON
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 15:5610Juniors, Female-A +68 kgQuarter final1024MEXDominguez Paredes Quetzalli
EDOMEX
Barrios Castañeda Karina
QUINTANA ROO
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 15:5512Juniors, Male-A -78 kgQuarter final1225MEXEscamilla Nogueda Giancarlo
Asociacion Guerrerense De Taekwondo
Garcia Lopez David
EDOMEX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 15:551Juniors, Female-A -68 kgQuarter final122MEXNava Cordova Jareni
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Vazquez Aguilar Daniela Mayte
HIDALGO TEAM
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 15:546Juniors, Male-A -63 kgQuarter final624MEXAnders Marroquin Emiliano Justo
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Guerrero De Montanaro Daniel Alejandro
Queretaro
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 15:533Juniors, Female-A -44 kgQuarter final323MEX García Parra Karla Guadalupe
Veracruz
Escalante Marente Flor Judith
Veracruz
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 15:524Juniors, Female-A -63 kgQuarter final425MEXAguirre Santibanez Alexa
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Guerrero Nunez Karla Ixchell
Asociacion Guerrerense De Taekwondo
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 15:504Juniors, Female-A -55 kgQuarter final430MEXSolorio Mateo Alma Angélica
IMSS
Alvarez Suarez Valentina
IPN TKD
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 15:498Juniors, Male-A -45 kgQuarter final825MEXAguilar Correa Santiago
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Emilio Ramses Brito Cruz
TABASCO
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 15:497Juniors, Male-A -73 kgQuarter final725MEXUscanga Rodriguez Daniel
COAHUILA
Topete Figueroa Jorge Carlo
BAJA CALIFORNIA
MEX0-0DisqualificationB
21/01/2023 at 15:4610Juniors, Female-A +68 kgQuarter final1023MEXGonzalez Chavez Rocio Barbara
COAHUILA
Tarango Cruz Mariana Jazmin
CHIHUAHUA
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 15:424Juniors, Female-A -63 kgQuarter final424MEXHernandez Moreno Itzel
EDOMEX
Zuniga Ahumada Maria Isabel
SINALOA
MEX2-0R.S.C.B
21/01/2023 at 15:407Juniors, Male-A -73 kgQuarter final726MEXSanchez Sanchez Francisco Fernando
OAXACA
Cantarell Muñoz Valentino
Campeche
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 15:398Juniors, Male-A -45 kgQuarter final824MEXRodriguez Cordero Jorge Armando
ASOCIACION DE TAEKWONDO DEL ESTADO DE NAYARIT
Portillo Barrios Diego Ivan
Veracruz
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 15:397Juniors, Male-A +78 kgQuarter final724MEXRamirez Hernandez Mauro Alejandro
NUEVO LEON
Hernandez Cordova Cedric Santiago
TAMAULIPAS
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 15:388Juniors, Male-A -45 kgQuarter final823MEXMedina Hinojosa Diego Emilio
HIDALGO TEAM
Benavides Alvarado Ivan Haziel
CDMX
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 15:368Juniors, Male-A -45 kgQuarter final822MEXCampana Rocha Francisco Efrain
SINALOA
Jimenez Jimenez Caleb
APTKD
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 15:324Juniors, Female-A -63 kgQuarter final423MEXGonzalez Garcia Karen Elaine
GUANAJUATO
Castillo Molina Daniela Valentina
HIDALGO TEAM
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 15:283Juniors, Female-A -44 kgQuarter final322MEXPavon Avila Megan Noemi
YUCATAN
Rodriguez Mesinas Adamari Itzel
OAXACA
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 15:183Juniors, Female-A -44 kgQuarter final321MEXMendez De La Sancha Barbara Regina
Veracruz
Alonso Villegas Amairani Guadalupe
CDMX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 14:522Juniors, Female-A -46 kgQuarter final225MEXGonzalez Rios Diana Laura
SELECCION JALISCO
Salvador Gutierrez Amaya Niriel
CDMX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 14:137Juniors, Male-A +78 kgQuarter final723MEXJossemir Alejandro Aguirre Olivares
GUANAJUATO
Ramirez Chavarria Cesar
EDOMEX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 14:067Juniors, Male-A +78 kgQuarter final722MEXEspindola Cortes Rodrigo
APTKD
Jurado Mendoza Diego Ivan
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 14:047Juniors, Male-A +78 kgQuarter final721MEXBarcenas Garduño Raul
EDOMEX
Soto Alejo Luis Angel
CHIAPAS
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 13:571Juniors, Female-A -68 kgQuarter final121MEXMonreal Munoz Gloria Angelica
Asociacion Guerrerense De Taekwondo
Carmelo Cervantes Elena
SINALOA
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 13:471Juniors, Female-A -68 kgQuarter final120MEXGonzalez Sanchez Daniela
EDOMEX
Ramirez De La Rosa Julia Sarahi
IPN TKD
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 17:4711Juniors, Male-A -51 kg3rd round1125MEXHernandez Vargas Edgar Emmanuel
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Dominguez Gamboa Andres Leopoldo
COAHUILA
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:3711Juniors, Male-A -51 kg3rd round1124MEXVazquez Montoya Axel Daniel
NUEVO LEON
Aguilar Landaverde Gael Ismael
Queretaro
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:0111Juniors, Male-A -55 kg3rd round1131MEXPina Falcon Axel Roberto
HIDALGO TEAM
Rivera Antunez Alan Uriel
CDMX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:5711Juniors, Male-A -55 kg3rd round1130MEXMejia Diaz Lucas Alexander
SELECCION JALISCO
Pech Arispuro Hector Saul
YUCATAN
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:4111Juniors, Male-A -55 kg3rd round1129MEXTafolla Maldonado Oliver
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Alcocer Quintero Ernesto
YUCATAN
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 16:3311Juniors, Male-A -55 kg3rd round1128MEXPérez Lara Lucas Fernando
NUEVO LEON
Rocha Espango Ayrton Alain
CDMX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:2311Juniors, Male-A -51 kg3rd round1127MEXPicos Gurrola Jose Juan
SINALOA
Reyes Porras Santiago
NUEVO LEON
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 16:149Juniors, Male-A -59 kg3rd round928MEXCobos Davalos Alejandro
Queretaro
Diaz Valle Guillermo
QUINTANA ROO
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 16:1311Juniors, Male-A -51 kg3rd round1126MEXHernandez Duran Leonardo
CHIHUAHUA
Rios Rodriguez Jesús Felipe
CHIHUAHUA
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:049Juniors, Male-A -59 kg3rd round927MEXGarcia Espinoza Diego Salvador
SELECCION JALISCO
Santibanez Moreno Fernando
APTKD
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 15:5610Juniors, Male-A -59 kg3rd round1020MEXVidal Foncerrada Mario
BAJA CALIFORNIA
Olvera Sosa Adrian
CHIHUAHUA
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 15:549Juniors, Male-A -59 kg3rd round926MEXVera Rodriguez Jesus Aquiles
CHIAPAS
Mendoza Hilario Axel Gael
Queretaro
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 15:5010Juniors, Male-A -59 kg3rd round1022MEXNino Garza Adrian Eduardo
CHIHUAHUA
Spinoso Sanchez Juan Diego
SELECCION JALISCO
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 15:4610Juniors, Male-A -59 kg3rd round1019MEXMontelongo Mireles Nicolas
EDOMEX
Chavez Ontiveros Alvaro Alexander
SINALOA
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 15:449Juniors, Male-A -59 kg3rd round925MEXCampos Jarillo Paulo Cesar
HIDALGO TEAM
Santiago Martinez Jose Matias
Queretaro
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 15:4010Juniors, Male-A -59 kg3rd round1021MEXRivas Koh Luis Daniel
YUCATAN
Barriga Montiel Jairo Alejandro
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 15:349Juniors, Male-A -51 kg3rd round924MEXHernandez Flores Steven
BAJA CALIFORNIA
Compean Espinosa Rafael
CDMX
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 15:2312Juniors, Male-A -55 kg3rd round1224MEXBecerra Perez Leonidas Aquiles
AGUASCALIENTES
Peres Rosas Zaid Yael
IPN TKD
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 15:119Juniors, Male-A -51 kg3rd round923MEXLopez Santiago Froylan Emiliano
OAXACA
Vazquez Gomez Bruno
APTKD
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 14:4412Juniors, Male-A -55 kg3rd round1223MEXOgando Hau Manuel Alejandro
Queretaro
Estefania Velasco Diego
EDOMEX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 14:1212Juniors, Male-A -55 kg3rd round1222MEXLopez Pichardo Jahel Lorenzo Mijahil
CDMX
Ramirez Lefranc Gustavo
EDOMEX
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 14:0712Juniors, Male-A -55 kg3rd round1221MEXRocha Andrade Josue Naum
SELECCION JALISCO
Aguilar Correa Carlos
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 12:589Juniors, Male-A -51 kg3rd round922MEXMota Y Saaldaña Ignacio
SELECCION JALISCO
Angeles Fuentes Gerardo Gael
CDMX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 12:509Juniors, Male-A -51 kg3rd round921MEXRomero De Alba Fausto
SELECCION JALISCO
Reyna Herrera Juan Pablo
SELECCION JALISCO
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:2711Juniors, Male-A -55 kg2nd round1123MEXRivera Antunez Alan Uriel
CDMX
Origel Valle Samuel
Queretaro
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 17:1711Juniors, Male-A -55 kg2nd round1122MEXCarbente Mancilla Jose Antony
APTKD
Pina Falcon Axel Roberto
HIDALGO TEAM
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 17:105Juniors, Female-A -49 kg2nd round522MEX Quintal Ortiz Ana Sayuri
Veracruz
Picos Murillo Ximena
SINALOA
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 17:0711Juniors, Male-A -55 kg2nd round1121MEXPech Arispuro Hector Saul
YUCATAN
Pazos Rocha Javier Zaid
SINALOA
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 17:005Juniors, Female-A -49 kg2nd round521MEXGuerrero Gutierrez Regina
CDMX
Camila Fernanda Jaime Reyes
GUANAJUATO
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 16:5711Juniors, Male-A -55 kg2nd round1120MEXMejia Diaz Lucas Alexander
SELECCION JALISCO
Lemus Ruiz Juan
IMSS
MEX2-0SuperiorityB
21/01/2023 at 16:505Juniors, Female-A -49 kg2nd round520MEXFernandez Aparicio Manola
Queretaro
Barajas Ruiz Fernanda
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 16:4711Juniors, Male-A -55 kg2nd round1119MEXZuñiga Carreon Jose Maria
TAMAULIPAS
Alcocer Quintero Ernesto
YUCATAN
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 16:405Juniors, Female-A -49 kg2nd round519MEXMata Padilla Denisse
EDOMEX
Navarrete Beltrán Regina Sinaí
GUANAJUATO
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:3711Juniors, Male-A -55 kg2nd round1118MEXTafolla Maldonado Oliver
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Coo Martínez Miguel
TAMAULIPAS
MEX2-0SuperiorityB
21/01/2023 at 16:305Juniors, Female-A -49 kg2nd round518MEXHamilton Grecia Lynette
CHIHUAHUA
Cruz Martinez Melannie Andrea
CDMX
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 16:2711Juniors, Male-A -55 kg2nd round1117MEXOrdonez Rascon Ivan Russell
CHIHUAHUA
Rocha Espango Ayrton Alain
CDMX
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 16:205Juniors, Female-A -49 kg2nd round517MEXGranillo Palacios Blanca Camila
CHIHUAHUA
Espinosa Beltran Maria Elisa
MORELOS
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 16:1711Juniors, Male-A -55 kg2nd round1116MEXPérez Lara Lucas Fernando
NUEVO LEON
Alvillar Rangel Juan Fernando
CHIHUAHUA
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 16:105Juniors, Female-A -49 kg2nd round516MEXSanchez Estrada Tatiana
OAXACA
Valdez Cota Estefania
Baja California Sur
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 16:0711Juniors, Male-A -51 kg2nd round1115MEXHernandez Burgos Haziel Adahi
Queretaro
Reyes Porras Santiago
NUEVO LEON
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 16:066Juniors, Male-A -63 kg2nd round622MEXCuriel Lozano Hideki Sinuhe
EDOMEX
Bernal Hernandez Jose Enrique
HIDALGO TEAM
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 15:5711Juniors, Male-A -51 kg2nd round1114MEXPicos Gurrola Jose Juan
SINALOA
Prestegui Marcos Carlos Jesus
Asociacion Guerrerense De Taekwondo
MEX2-0R.S.C.B
21/01/2023 at 15:566Juniors, Male-A -63 kg2nd round621MEXHernandez Ruiz Arturo
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Rivero Ortega Omar Alejandro
IMSS
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 15:466Juniors, Male-A -63 kg2nd round620MEXVillalon Gonzalez Eduardo Alfonso
NUEVO LEON
Sanchez Alegre Leonardo
NUEVO LEON
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 15:366Juniors, Male-A -63 kg2nd round619MEXValdes Vazquez David
CDMX
Mendoza Carrillo Jesus Miguel
Veracruz
MEX1-0On pointsB
21/01/2023 at 15:268Juniors, Male-A -68 kg2nd round821MEXRios Lara Gabriel
EDOMEX
Perez Juarez Isaac Emiliano
EDOMEX
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 15:224Juniors, Female-A -55 kg2nd round422MEXPerez Padilla Tannya Elizabeth
BAJA CALIFORNIA
Alvarez Suarez Valentina
IPN TKD
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 15:198Juniors, Male-A -68 kg2nd round820MEXHerrera Melchor Maximiliano Ramses
CHIHUAHUA
Zumaya Guluarte Cesar Alejandro
Baja California Sur
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 15:098Juniors, Male-A -68 kg2nd round819MEXRodriguez Saavedra Jose Roberto
TAMAULIPAS
Bribiescas Cerda Abraham Isai
NUEVO LEON
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 15:083Juniors, Female-A -52 kg2nd round320MEXRey Caballero Alejandra
CHIHUAHUA
Ochoa Sanchez Georgina Victoria
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 15:082Juniors, Male-A -48 kg2nd round224MEXRodriguez Saavedra Ladislao
TAMAULIPAS
Gonzalez Vargas Mario Enrique
Queretaro
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 14:583Juniors, Female-A -52 kg2nd round319MEXMares Del Bosque Natalia
COAHUILA
Marquez Alvarez Alexa
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 14:582Juniors, Male-A -48 kg2nd round223MEXManzano Portillo Karim
Asociacion Guerrerense De Taekwondo
García Bravo David Israel
IMSS
MEX0-0DisqualificationB
21/01/2023 at 14:537Juniors, Male-A -73 kg2nd round720MEXOrdaz Vela Luis
EDOMEX
Arana Ayon Eduardo
SELECCION JALISCO
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 14:496Juniors, Male-A -63 kg2nd round617MEXVielma Gudiño Uziel
GUANAJUATO
Anders Marroquin Emiliano Justo
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 14:482Juniors, Male-A -48 kg2nd round222MEXGudiño Navarro Emiliano
GUANAJUATO
Rojas Leon Axel Hiram
OAXACA
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 14:437Juniors, Male-A -73 kg2nd round719MEXBarrera Salazar Luis Àngel
CHIHUAHUA
Rivera Jimenez Santiago
MORELOS
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 14:396Juniors, Male-A -63 kg2nd round616MEXDominguez Castillo Jesus Alfonso
SINALOA
Garay Rojo Dario
SELECCION JALISCO
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 14:337Juniors, Male-A -73 kg2nd round718MEXDuran Romero Brandon Roberto
CDMX
Salazar Jimenez Osvaldo Isaac
CHIHUAHUA
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 14:296Juniors, Male-A -63 kg2nd round615MEXHernandez Espinal Dannan Humberto
SELECCION JALISCO
Lopez Hernandez Oswaldo
APTKD
MEX2-0SuperiorityB
21/01/2023 at 14:237Juniors, Male-A -73 kg2nd round717MEXRodriguez Tinoco Kevin Estefano
Queretaro
Araujo Gonzalez Nestor Uriel
NUEVO LEON
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 14:1911Juniors, Male-A -51 kg2nd round1113MEXRios Rodriguez Jesús Felipe
CHIHUAHUA
Rendon Antonio Victor Gael
EDOMEX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 14:148Juniors, Male-A -68 kg2nd round818MEXTorres Rodriguez Emiliano Isaias
CHIAPAS
Solano Martinez Eduardo
APTKD
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 14:145Juniors, Female-A -49 kg2nd round515MEXSoto Galicia Karol
CDMX
Arellano Sanchez Joana
EDOMEX
MEX1-2SuperiorityR
21/01/2023 at 14:142Juniors, Male-A -48 kg2nd round221MEXDiaz Munoz Paulo Santiago
Queretaro
Payan Ortez Victor Alexander
EDOMEX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 14:137Juniors, Male-A -73 kg2nd round716MEXJuarez Nativitas Carlos Enrique
APTKD
Cantarell Muñoz Valentino
Campeche
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 14:0911Juniors, Male-A -51 kg2nd round1112MEXHernandez Duran Leonardo
CHIHUAHUA
Marquez Quintana Manuel Jazzan
EDOMEX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 14:042Juniors, Male-A -48 kg2nd round220MEXHernandez Hernandez Yonadab Alberto
CHIAPAS
Gonzalez Martinez Luis Einar
SAN LUIS POTOSI
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 14:037Juniors, Male-A -73 kg2nd round715MEXSanchez Sanchez Francisco Fernando
OAXACA
Macias Mata Gabriel
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 13:5911Juniors, Male-A -51 kg2nd round1111MEXLanda Mata Leon Nicolas
Queretaro
Dominguez Gamboa Andres Leopoldo
COAHUILA
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 13:456Juniors, Male-A -63 kg2nd round618MEXRosado Herrera Mario Emiliano
YUCATAN
Guerrero De Montanaro Daniel Alejandro
Queretaro
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 13:422Juniors, Male-A -48 kg2nd round219MEXCervantes Azpeitia Jose Antonio
AGUASCALIENTES
Salomon Makita Iker Santiago
YUCATAN
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 13:371Juniors, Female-A -59 kg2nd round119MEXOvalle Sanchez Mia Natalia
CHIHUAHUA
Rico Galvan Berenice
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 13:362Juniors, Male-A -48 kg2nd round218MEXEchavarri Evaristo Sebastian
Durango
Valverde Jimenez Fernando
Durango
MEX2-0SuperiorityB
21/01/2023 at 13:348Juniors, Male-A -68 kg2nd round817MEXGonzalez Vazquez Santos Iyari
APTKD
Trujillo Munguia Ricardo
SINALOA
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 13:314Juniors, Female-A -55 kg2nd round421MEXSolorio Mateo Alma Angélica
IMSS
Garnica Bocarando Emma Arantza
CDMX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 13:214Juniors, Female-A -55 kg2nd round420MEXRuiz Hernandez Valentina
EDOMEX
Briones Saloma Anette Michel
APTKD
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 13:203Juniors, Female-A -52 kg2nd round318MEXEsquivel Rivera Fernanda Gabriela
COAHUILA
Sosa Zarate Isis Alondra
APTKD
MEX0-3On pointsR
21/01/2023 at 13:033Juniors, Female-A -52 kg2nd round317MEXChavez Del Rio Jazmin Alejandra
ASOCIACION DE TAEKWONDO DEL ESTADO DE ZACATECAS
Sanchez Luna Meredith
EDOMEX
MEX2-0R.S.C.B
21/01/2023 at 13:022Juniors, Male-A -48 kg2nd round217MEXCompean Espinosa Ruben
CDMX
Gomez Garcia Edgar Santiago
SELECCION JALISCO
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 12:574Juniors, Female-A -55 kg2nd round419MEXMartinez Barrera Hannia Michelle
HIDALGO TEAM
Gomez Cantu Mariana Jocelyn
NUEVO LEON
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 12:568Juniors, Male-A -68 kg2nd round816MEXArevalo Barona Inaki Omar
MORELOS
Pascual Ochoa Balmore Jesus
BAJA CALIFORNIA
MEX0-3On pointsR
21/01/2023 at 12:493Juniors, Female-A -52 kg2nd round316MEXEvelyn Montserrath Pallares Carrillo
MORELOS
Cruz Lopez Viviana Patricia
NUEVO LEON
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 12:474Juniors, Female-A -55 kg2nd round418MEX Esquivel Mandujano Ximena Daniela
GUANAJUATO
Machado Ortega Wendy Elena
SINALOA
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 12:468Juniors, Male-A -68 kg2nd round815MEXAngulo Carrion Eric
SINALOA
Cerezo Lopez King Emiliano
HIDALGO TEAM
MEX2-0R.S.C.B
21/01/2023 at 12:423Juniors, Female-A -52 kg2nd round315MEXDíaz Garza Andrea Dennis
NUEVO LEON
Alfaro Galarza Ana Ximena
SAN LUIS POTOSI
MEX2-0R.S.C.B
21/01/2023 at 12:421Juniors, Female-A -59 kg2nd round118MEXPrado Cisneros Julieta
TAMAULIPAS
Ramirez Sanchez Dulce Sarahi
Queretaro
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 12:4210Juniors, Male-A -59 kg2nd round1010MEXFernandez Mendoza Jorge Armando
APTKD
Spinoso Sanchez Juan Diego
SELECCION JALISCO
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 12:374Juniors, Female-A -55 kg2nd round417MEXVarela Meraz Elena Jaquelíne
NUEVO LEON
Dominguez Duran Yoliztli Marisol
EDOMEX
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 12:3512Juniors, Male-A -55 kg2nd round1214MEXGarcia Mateo Arturo Hector
UNAM
Peres Rosas Zaid Yael
IPN TKD
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 12:3312Juniors, Male-A -55 kg2nd round1213MEXBecerra Perez Leonidas Aquiles
AGUASCALIENTES
Rayos Hernandez Brandon Abel
CHIHUAHUA
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 12:329Juniors, Male-A -59 kg2nd round920MEXUrena Carrillo Keneth Adalberto
CSTKDF AC
Diaz Valle Guillermo
QUINTANA ROO
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 12:3212Juniors, Male-A -55 kg2nd round1212MEXFlores Hernandez Jose Antonio
SELECCION JALISCO
Estefania Velasco Diego
EDOMEX
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 12:3210Juniors, Male-A -59 kg2nd round1009MEXValadez Rojas Ian Emiliano
EDOMEX
Nino Garza Adrian Eduardo
CHIHUAHUA
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 12:309Juniors, Male-A -59 kg2nd round919MEXCobos Davalos Alejandro
Queretaro
Guerrero Cruz Oscar Fernando
EDOMEX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 12:308Juniors, Male-A -68 kg2nd round814MEXRuiz Espinoza Angel Cristobal
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Velazquez Guzman Luis Efren
SELECCION JALISCO
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 12:281Juniors, Female-A -59 kg2nd round117MEXRivas Garcia Irma Saori
NUEVO LEON
Ibarra Olvera Orel
HIDALGO TEAM
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 12:243Juniors, Female-A -52 kg2nd round314MEXCuapio Mendieta Sunduri
TLAXCALA
Alvarado Muro Regina
GUANAJUATO
MEX2-0SuperiorityB
21/01/2023 at 12:2412Juniors, Male-A -55 kg2nd round1211MEXOgando Hau Manuel Alejandro
Queretaro
Campuzano Rodriguez Felipe
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 12:2210Juniors, Male-A -59 kg2nd round1008MEXBarriga Montiel Jairo Alejandro
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
Mares Del Bosque Octavio
COAHUILA
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 12:209Juniors, Male-A -59 kg2nd round918MEXSantibanez Moreno Fernando
APTKD
Vargas Delgadillo Alexander Martin
HIDALGO TEAM
MEX0-0DisqualificationB
21/01/2023 at 12:188Juniors, Male-A -45 kg2nd round813MEXZelocuatecatl Candia Zaid
TLAXCALA
Emilio Ramses Brito Cruz
TABASCO
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 12:184Juniors, Female-A -55 kg2nd round415MEXGuevara Ramirez Ana Sofia
TAMAULIPAS
Armenta Chavez Nelly Ariel
CDMX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 12:159Juniors, Male-A -59 kg2nd round917MEXGarcia Espinoza Diego Salvador
SELECCION JALISCO
Reyes Aguirre Eydan Moises
IPN TKD
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 12:141Juniors, Female-A -59 kg2nd round116MEXGuzman Barba Camila Andrea
Queretaro
Uribe Verduzco Kassandra Guadalupe
CHIHUAHUA
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 12:1210Juniors, Male-A -59 kg2nd round1007MEXGutierrez Castellanos Jose Fernando
TLAXCALA
Rivas Koh Luis Daniel
YUCATAN
MEX0-0DisqualificationR
21/01/2023 at 12:087Juniors, Male-A -73 kg2nd round714MEXTopete Figueroa Jorge Carlo
BAJA CALIFORNIA
Montalvo Carrillo Jose Alejandro
NUEVO LEON
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 12:059Juniors, Male-A -59 kg2nd round916MEXMendoza Hilario Axel Gael
Queretaro
Sandoval Muniz Jorge Raziel
CHIHUAHUA
MEX0-0DisqualificationB
21/01/2023 at 12:059Juniors, Male-A -59 kg2nd round915MEXVera Rodriguez Jesus Aquiles
CHIAPAS
Cruz Rodriguez Diego Fernando
CDMX
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 12:053Juniors, Female-A -52 kg2nd round313MEXGallo Orozco Lucero Sheccid
SELECCION JALISCO
Ramirez Avila Abril
HIDALGO TEAM
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 12:048Juniors, Male-A -45 kg2nd round812MEXMinjarez Barbosa Leonardo Arturo
EDOMEX
Aguilar Correa Santiago
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 12:0210Juniors, Male-A -59 kg2nd round1006MEXOlvera Sosa Adrian
CHIHUAHUA
Pineda Soberanes Jaime Emilio
COAHUILA
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 11:599Juniors, Male-A -51 kg2nd round910MEXChavez Montemayor Oscar Leonardo
NUEVO LEON
Vazquez Gomez Bruno
APTKD
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 11:571Juniors, Female-A -59 kg2nd round115MEXGonzalez Romero Angela Alexandra
EDOMEX
Zaired Amairany Salgado Landa
MORELOS
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 11:569Juniors, Male-A -59 kg2nd round913MEXCampos Jarillo Paulo Cesar
HIDALGO TEAM
Lopez Gregorio Alfredo
OAXACA
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 11:564Juniors, Female-A -55 kg2nd round416MEXVazquez Aguilar Alejandra
HIDALGO TEAM
Espinosa Gomez Valentina
APTKD
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 11:559Juniors, Male-A -59 kg2nd round914MEXSantiago Martinez Jose Matias
Queretaro
Salazar Ramirez Gael Moises
OAXACA
MEX0-0DisqualificationB
21/01/2023 at 11:558Juniors, Male-A -45 kg2nd round811MEXMedina Melendez Antonio
BAJA CALIFORNIA
Portillo Barrios Diego Ivan
Veracruz
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 11:5210Juniors, Male-A -59 kg2nd round1005MEXVidal Foncerrada Mario
BAJA CALIFORNIA
Romero Moreno Alan
Queretaro
MEX0-0DisqualificationB
21/01/2023 at 11:517Juniors, Male-A -73 kg2nd round713MEXUscanga Rodriguez Daniel
COAHUILA
Perez Gordillo Hector Efrain
CHIAPAS
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 11:508Juniors, Male-A -45 kg2nd round810MEXRodriguez Cordero Jorge Armando
ASOCIACION DE TAEKWONDO DEL ESTADO DE NAYARIT
Vallejo Salazar Eduardo Alexis
HIDALGO TEAM
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 11:499Juniors, Male-A -51 kg2nd round909MEXLopez Santiago Froylan Emiliano
OAXACA
Frausto Davalos Jose Michel
SELECCION JALISCO
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 11:4912Juniors, Male-A -55 kg2nd round1210MEXLopez Villasenor Matthew David
CSTKDF AC
Ramirez Lefranc Gustavo
EDOMEX
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 11:469Juniors, Male-A -51 kg2nd round912MEXCordero Espinoza Frencisco Yazid
CDMX
Compean Espinosa Rafael
CDMX
MEX0-0DisqualificationR
21/01/2023 at 11:4612Juniors, Male-A -55 kg2nd round1207MEXRocha Andrade Josue Naum
SELECCION JALISCO
Gomez Azua Francisco Manuel
IPN TKD
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 11:431Juniors, Female-A -59 kg2nd round114MEXGonzalez Gomez Frida Angelica
EDOMEX
Ramales Aguilar Valeria
EDOMEX
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 11:399Juniors, Male-A -51 kg2nd round908MEXLuna Lozada Brayan Antonio
IMSS
Angeles Fuentes Gerardo Gael
CDMX
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 11:3512Juniors, Male-A -55 kg2nd round1209MEXLopez Pichardo Jahel Lorenzo Mijahil
CDMX
Avila Morales Gadiel Isaac
HIDALGO TEAM
MEX2-1On pointsB
21/01/2023 at 11:3512Juniors, Male-A -55 kg2nd round1208MEXRivero Abarca Jesus Mesraim
YUCATAN
Aguilar Correa Carlos
UNION MICHOACANA DE TAEKWONDO AC
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 11:329Juniors, Male-A -51 kg2nd round911MEXHernandez Flores Steven
BAJA CALIFORNIA
Medina Juarez Carlos Santiago
Queretaro
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 11:308Juniors, Male-A -45 kg2nd round809MEXSanchez Colin Facundo Ivan
IPN TKD
Benavides Alvarado Ivan Haziel
CDMX
MEX0-2On pointsR
21/01/2023 at 11:301Juniors, Female-A -59 kg2nd round113MEXZapatero Alvarez Valeria Aimme
EDOMEX
Diaz Padron Frida Sofia
CDMX
MEX1-2On pointsR
21/01/2023 at 11:299Juniors, Male-A -51 kg2nd round907MEXMota Y Saaldaña Ignacio
SELECCION JALISCO
Kevin Perez Gutierrez
MORELOS
MEX2-0On pointsB
21/01/2023 at 11:221Juniors, Female-A -59 kg2nd round112MEXHernandez Gutierrez Jessica Alheli
SELECCION JALISCO
Yazmin Hernandez Castro
GUANAJUATO
MEX2-0R.S.C.B
21/01/2023 at 11:199Juniors, Male-A -51 kg2nd round906MEXRocha Ramirez David
SAN LUIS POTOSI
Reyna Herrera Juan Pablo
SELECCION JALISCO
MEX